Інструкція № ___ Правила електробезпеки в кабінеті хімії

 

І. Загальні положення

1.     Поводження з електроприладами в кабінетах хімії потребує великої обережності й безумовного виконання правил електробезпеки.

2.     У кабінеті хімії треба використовувати електронагрівальне та інше електричне обладнання тільки заводського виготовлення та закритого типу.

3.     При експлуатації керуватися паспортом та інструкцією заводу- виготовлювача.

4.     Усі електронагрівальні прилади під час їх експлуатації повинні мати достатню теплоізоляцію знизу і з боку стін.

5.     Як теплоізоляцію можна використати керамічні плити, аркушевий азбест та інші негорючі матеріали з малою теплопровідністю.

6.     Електроприлади, що перебувають в експлуатації, періодично оглядає особа, відповідальна за електрогосподарство; вона також перевіряє захисне заземлення, електропроводку і загальний стан електромережі.

7.     Якщо є порушення в стані електромережі, подача струму до робочих місць забороняється.

8.     Подачу струму через загальний рубильник до робочих місць і вимикання його після закінчення робіт виконує тільки вчитель або особа, яка обслуговує електромережу школи.

9.     Штепсельні розетки і встановлене обладнання можуть перебувати під струмом на час проведення дослідів.

10.     Після закінчення експериментів подача струму негайно припи­няється. Шафи з розподільними щитами замикають на замок.

ІІ. Електрична мережа

1.     Електропроводка, встановлення електрообладнання та приладів у кабінеті хімії повинні відповідати вимогам діючих Правил улаштування електроустановок (ПЕУ). Крім того:

2.     Усі доступні для доторкування електротехнічні пристрої надійно ізолюють.

3.     Вмикати в мережу електроприлади потужністю до 800 Вт можна через штепсельні розетки, що застосовуються для звичайної мережі. Потужніші нагрівачі та інші прилади необхідно приєднувати до рубильника.

4.     Розподільні щити вміщують у шафах, виготовлених з незго-раючих матеріалів.

5.     Контрольно-вимірювальні прилади монтують на щитах у місцях, які зручні для спостереження і обслуговування.

6.     Заземлення електрообладнання треба виконувати за інструкцією з техніки безпеки під час експлуатації електроустановок до 1000 В у школах та інших закладах освіти.

7.     Вмикання і вимикання всієї електромережі кабінету хімії повинно здійснюватися одним загальним рубильником.

8.     Розетки для вмикання електронагрівальних та інших приладів розміщують на торцевому боці робочого стола або на стіні біля робочого місця.

9.     Для живлення переносних електроприймачів потрібно застосо­вувати гнучкі проводи, спеціально призначені для цієї мети, з ураху­ванням можливих механічних дій. Жили зазначених проводів повинні бути в спільній оболонці.

10.     Не дозволяється підвішувати проводи на цвяхах, пропускати їх крізь отвори у стінах, у стулках витяжних шаф, приладах тощо без ізоляційних трубок; залишати незахишеними в місцях, де вони можуть бути пошкоджені; залишати без ізоляції оголені проводи; приєднувати проводи один до одного скручуванням; користуватися несправними штепсельними з'єднаннями, перемикачами тощо.

11.     У разі загоряння електропроводки необхідно негайно вимкнути електроустановку, а полум'я гасити тільки піском або вуглекислотним вогнегасником, а при необхідності викликати пожежну службу за телефоном 1-01.